Twilight Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twilight Forum

Twilight Forums BG
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте се

 

 ПЪРВИ БРОЙ

Go down 
АвторСъобщение
Bloodsucker
Супер Фен
Супер Фен
Bloodsucker


Female Брой мнения : 554
Age : 29
Местожителство : София
Хоби : all about Twilight ;]
Характер : ~~~(*)~~~
Registration date : 15.02.2009

ПЪРВИ БРОЙ Empty
ПисанеЗаглавие: ПЪРВИ БРОЙ   ПЪРВИ БРОЙ I_icon_minitimeПет Сеп 11, 2009 3:46 pm

Здравейте всички,

Решихме и ние да си направим вестниче, така все някой ще разбере какво ни вълнува и какви простотии се въртят в главите ни...е поне в моята. Единственото нещо, което може да ми помогне в писането е...всъщност са две неща....музика и портокалов сок! Адреналин и витамини...Скоро пак започва училище и трескавата подготовка витае във въздуха. Тук е момента да поздравя всички, които са преминали успешно изпитите и са влезли, където си поискат. Запомнете само: не се шашкайте от новото, то винаги носи поне по едно хубаво нещо. Ваканцията свършва, но поне остават хубавите мигове...спомени....приятели.
Преди минути бях написала дълъг роман, за това какви неща преживях тази ваканция, такива, които цял живот ще ми останат в сърцето, но го изтрих. Осъзнах, че това са лични неща, които искам само ние да си знаем. Един вид това е "мелодията на серцето" ми.

Мислех да коментирам и турските сериали, които плъпнаха навсякъде, но ще се въздържа. Рядкост от моя милост да се въздържа от мнение, но все пак факт. Просто ако някой успее да ги преброи, нека ми се обади.
Нека поговорим малко за националната ни гордост-волейбола! Просто като ги гледам и ми пълнят сърцето. Толкова са добри. Победа и пак победа, ние пеем само за победа! Титла след титла, поне едно нещо ни остана на тая държавица и се надявам и него да не скапят.

Това лято няма да остане само незабравимо за мен, а и за всички българи. Колкото и да не харесвам Мадона, съм наистина благодарна и щастлива, че тя посети държавата ни, но съм и наистина разочарована, че се е държала толкова снобски и надуто. ОК, знаем, че си "кралицата" на попа, ама и ние сме хора като теб, нито миришем, нито хапем. С една нейна приказка към хората, които са я заговаряли е можела да стопли едно сърце завинаги, но както и да е...приказвам си, ама едва ли някой ме слуша.

Есента настъпва с изключителна бързина. Когато беше горещо се молех за малко студ, а сега съм готова на всичко, за да върна времето назад с един месец, но за това хубаво временце ще се наложи да чакам още цяла година. За пореден път се уверявам колко преходни за желанията ни и как не знаем какво искаме. Но аз съм просто човек, за жалост! Искам да съм вампир, ама то кой не иска. Най-голямото ми желание под това да съм вампир е скоростта. Искам да съм бърза, вятърът да вее косата ми и да усещам, че съм необикновена. Само че още съм малка, бих предпочела заветните 18. Мечтата на всяка жена - завинаги на 18!

Това е засега от мен, насладете се и на останалите рубрики и дано четете и останалите броеве!

Запомнете: Нищо не е по ценно от днешния ден (Гьоте)! Усмихвайте се без причина, танцувайте на някой хубава песничка, излезте с приятели и се забавлявайте. Живота е тепърва пред вас и трябва да се изживее като хората!

Ваша Ели!


Последната промяна е направена от stupid_lamb на Пет Сеп 11, 2009 4:48 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
Bloodsucker
Супер Фен
Супер Фен
Bloodsucker


Female Брой мнения : 554
Age : 29
Местожителство : София
Хоби : all about Twilight ;]
Характер : ~~~(*)~~~
Registration date : 15.02.2009

ПЪРВИ БРОЙ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПЪРВИ БРОЙ   ПЪРВИ БРОЙ I_icon_minitimeПет Сеп 11, 2009 3:47 pm

Така, здравейте на всички читатели на първото ни Интервю от Форумния Вестник! 
Първа ще разпитвам Ели, която ми е много интересно какво ще отговори...
Та, да започваме:

1.Здравей,Ели!
Отговор: Здрасти!
2.Да започнем с името ти.Кажи ни трите си имена?
Отговор: Елина Тодорова Петкова
3.Изглеждаш много интересен човек.А хубаво ли беше детството ти? (Или миналото..)
Отговор: Честно казано, като всеки човек съм имала и хубави и лоши спомени, но общо взето беше чудесно и винаги ако ми е нещо сад си спомням интересни неща и се развеселявам. Детството ми е пълно и с множество синини и обелени колена (смее се)
4.Разбрах, че първоначално си била Потребител в нашия Форум, а не Админ.Разкажи ни (подробно и отначало) как се „започна” и как те избраха за Админка?
Отговор:Ами регнах се във форума и писах като потребителка около седмица-две. После писах ЛС на Цецо, че искам да съм мод и така станах мод на Лично творчество и Картинки. След доста време, така постепенно с него се сближихме и се опознахме и другата Ели предложи да се сложи още един админ и Цецо избра мен.
5.И така, след като нашия форум е за „Здрач”, сподели малко и за него.Как се запали, чела ли си всички книги, какво мислиш за тях, кой е любимият и омразният ти герой...? Общо взето всичко, което се сетиш по темата…?
Отговор: Еми...много дълго ще има да разказвам (смее се). Една приятелка (Габи) ми вика: „Хайде на кино на този филм” и аз казах: „Такива не харесвам”, без дори да съм прочела за какво става въпрос. Решихме да си търсим друг филм, но или на мен не ми харесваше или на нея и аз се съгласих с нежелание да ида да гледам „Здрач” само заради нея. Резултата беше убийствен! Отидох на кино на 18 януари (неделя) на 20 имах първата книга и на 21 беше прочетена. Поглъщах ги като топъл хляб с лютеница (отново смях). Всички книги съм чела и то по няколко пъти. По мои изчисления, първата-5, втората-3, третата-3 и четвъртата пак 3 пъти. Колкото и да е начинаеща Стефани, само нейните книги съм препрочитала толкова пъти, само с тях се чувствам...прекрасно. Обожавам ги. Имам гривната на Бела от третата книга...дадох 50 лева за нея. Харесвам всички Кълън. Обожавам Емет и Алис, просто са върховни, но и откривам много и в персонажите на Роуз (описана общо взето като злодей) и Джаз (толкова потаен). Никога не съм харесвала Емет само защото има мускули или някой друг заради външния му вид. Опитвам се да надзърна зад всеки от тях. С всеки прочит на книгите намирам още нещо неразгадано, още нещо с чудесен и мъдър смисъл. Аз много разчитам на тези книги в трудни моменти, защото винаги има някой цитат, който да ми помогне да реша какво да правя. Харесва ми и Джейн, толкова е коравосърдечна и гадна...Преди не харесвах Джейк, но след втория прочит на всяка от книгите, всникнах по-навътре в болката му, разбирам го и вече започнах и него да харесвам. Нямам герой, който да мразя, всеки си има своят смисъл и значение и без тях книгите няма да са същите. Може би малко Сам, ама съвсем мъничко.
6.Е, дотук добре.Сега да навлезем малко по-навътре. Какво ще ни разкажеш за Любовния си живот? ;Р
Отговор: За сега е в застой.
7.А сега ни кажи, какво първо забелязваш в едно момче? А влюбвала ли си се?
Отговор: Забелязвам първо очите и начина, по който ме гледа. После опознавам характера му. Не може да се каже точно влюбване, а нещо подобно, но беше отдавна и не ми се говори, за това защото не са особено приятни спомени, поне в края.
8.Хмм.. Мисля, че е време да навлезем още по-навътре.Кажи ни, какво е мнението ти за секса?
Отговор: Ем...не знам как да отговоря на този въпрос. Секса не е лошо нещо, както си мислят по-малките, но пък и не смятам, че съм достатъчно голяма да го практикувам. Мисля, че първия път особено, трябва да е с някой, на който вярваш и който цениш, някой, който обичаш, а не първия срещнат.
9.И така, да продължим.Смяташ ли, че Любовта е навсякъде, независимо от хората? А какво мислиш за хомосексуалистите?
Отговор: Наистина любовта е навсякъде и може да промени много неща. Относно другите, не съм хомофоб, но просто не ми е приятно да ги гледам, особено мъжете. Имат право да правят, каквото си поискат, но пък с тези паради и т.н. прекаляват. Ние понеже сме хетеросексуални да правим ли паради, това си е обикновено нещо и не трябва да се изтъква.
10.Сега... Нека те попитам, как виждаш бъдещето си? Как мислиш, че ще се реализираш в „днешния” свят?
Отговор: Ще съм адвокатка, но ще си направя и малък бутик с мои дрехи. Надявам се да получавам повече от средната заплата и парите да ми стигат за хубаво жилище, кола и почивка всяка година. Искам да мога да осигурявам на децата си всичко, от което се нуждаят, а и малко да ги глезя. Искам да си купувам и неща, които не ми трябват, без причина, просто да се поглезя. Общо взето обикновени неща, които да ме правят щастлива.
11.Добре. А според теб човек оптимист или песимист трябва да е?
Отговор: Всеки си има свой различен характер и той си решава какъв да бъде. Най-добре е да си реалист, а аз съм нещо средно между реалист и оптимист.
12.Такам.. И нещо по-лично. Кой харесваш? ;Р ;D
Отговор: Не го познаваш, но в момента не е точно харесване, а симпатия.
13.А как действаш, когато се влюбиш или харесваш някой?
Отговор: Сближавам се с него и се опитвам да му покажа, че може да ми вярва и такам..
14.Какъв тип момчета могат да те заинтригуват?
Отговор:Харесвам лошите момчета, но искам с мен да е мил, да чувствам, че винаги ще ме пази и няма да ме дава на никой.
15.На какво те научи Любовта?
Отговор: Че е много сладко чувство, но и че боли.
16.Малко се отклоних.Да се върнем на темата. Какво би казала на наркоманите и алкохолиците? А мнението ти за тях?
Отговор: Тук ще се изкажа кратко. На тях трябва да се помага, а не да се критикуват.
17.Как виждаш света ни (и държавата де) в бъдеще? Според теб накъде вървим?
Отговор: Надолу и все надолу, освен разбира се във волейбола, защото сме много добри. Ако Бойко не успее да ни оправи, никой няма да успее (смее се)
18.Какво би пожелала на Съфорумниците ни?
Отговор: Да не се забравят, какви са били в началото и да не слагат фалшиви маски, защото рано или късно ще се погубят.
19.Как виждаш Форума за напред, според теб какво е Бъдещето му? Какво мислиш, че ще се случи? ;]
Отговор: Рано или късно предполагам манията „Здрач” ще отшуми и няма да се интересуваме толкова от „Здрач”, колкото от това да си лафим (бурен смях)
20.Нещо, което би искала все пак да споделиш с нас за финал?
Отговор: Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии. Фридрих Ницше

Това ми е любимия цитат и той ме води последните дни, тъй че искам да завърша с него. Надявам се вестника да процъфти и да намери повече последователи.

Благодаря ти,Ели! Отговорите ти бяха наистина интересни!! Надявам се Интервюто да Ви е харесало, очаквайте скоро още въпроси... ;]
Върнете се в началото Go down
Bloodsucker
Супер Фен
Супер Фен
Bloodsucker


Female Брой мнения : 554
Age : 29
Местожителство : София
Хоби : all about Twilight ;]
Характер : ~~~(*)~~~
Registration date : 15.02.2009

ПЪРВИ БРОЙ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПЪРВИ БРОЙ   ПЪРВИ БРОЙ I_icon_minitimeПет Сеп 11, 2009 3:48 pm

СМЕХОРИИ


"Здравей, дъще! Ако четеш това писмо, значи е пристигнало успешно при теб. Ако не го получиш обаче ми звънни и ще ти го напиша отново. Пиша ти бавно, защото знам, че не можеш да четеш бързо. Тук времето е хубаво.
Миналата седмица валя само два пъти. В началото на седмицата валя четири дни и към края още три дни. Купих ти онова палто, което искаше, но чичо Киро каза, че ще дойде тежко с тези масивни копчета, затова ги отрязах. Можеш да си ги зашиеш обратно, сложила съм ги в левия джоб.
Баща ти най-накрая си намери нова работа. Под него са цели 500 човека. Той работи на гробищата, коси тревата. Сестра ти Надя наскоро мина под венчилото и чака дете. Понеже полът му още не се знае не мога да ти кажа дали ще ставаш леля или чичо. Ако е момиче тя иска да го кръсти на мен. Но не е ли малко странно да го кръсти Мама? С брат ти Ники наскоро стана нещо интересно. Забрави си ключовете вътре в колата.
Трябваше да върви 10 километра пеша до вкъщи, за да вземе резервните, да се върне и да ни пусне да излезем от колата. Виждала ли си скоро леля си Васка? Ако я видиш и предай много поздрави, а ако не я срещнеш скоро не и казвай нищо.

P.S - Имах желанието да ти пратя малко парички, обаче вече залепих плика "


Писмо-отговор

"Здравей, скъпа мамо!

Писмото пристигна, така че го получих успешно. Сашо отново ме заряза, а Пешо и Васил заминаха отново на почивка. Вече наистина почвам да си мисля, че нещо ме мамят. Да ти се похваля, почти си намерих работа. Преди един месец си купих вестник с обяви за работа, а вчера дори звъннах на една от тях. Да, мястото беше заето, но пък ми казаха, че догодина сигурно пак ще търсят персонал, та остава да почакам още малко.
Вчера ядох суши. Бях с г-н Иванов. Сушито го правят от риба, не знам дали знаеш. Ти не познаваш г-н Иванов, но той ми казва, че съм много красива и че майка ми също е много красива. Каза, че с удоволствие би я поканил заедно с негови приятели да излязат ли беше, да излижат ли беше ... Той е много свестен човек. Видя твоя снимка. Негов приятел е продуцент и ме кани да се снимам в някакъв филм за бани. Ще участват много мъже, а аз ще бъде сам-самичка. Дали от мен ще излезне добра актриса? При леля Васка всичко е наред, както винаги. Оня тъпак, приятелят и, и купил Ферари и пръстен с толкова голям диамант, че можеш да запушиш канала на ваната с него. Представяш ли си? Нали ти казвам, пълен тъпанар е.
Както и да е, важното е, че аз съм най-красивата. Не съм предавала поздрави на леля Васка от теб. Реших, че се е ояла достатъчно. Парите, които си ми ги пратила в плика ги нямаше. Сигурно пощальоните са ги откраднали. Следващият път ги сложи вътре в плика.

P.S - Мамо, нали твоето име е Иванка Стоянова? Защо са ти такива странни инициали - Мама?
Върнете се в началото Go down
Bloodsucker
Супер Фен
Супер Фен
Bloodsucker


Female Брой мнения : 554
Age : 29
Местожителство : София
Хоби : all about Twilight ;]
Характер : ~~~(*)~~~
Registration date : 15.02.2009

ПЪРВИ БРОЙ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПЪРВИ БРОЙ   ПЪРВИ БРОЙ I_icon_minitimeПет Сеп 11, 2009 3:49 pm

КОКТЕЙЛИ за зодии


Овен
За тази така темпераментна и буйна зодия препоръчвам коктейл “Текила Сънрайз”. Този сладък коктейл ще успее да ви откъсне от сивото ежедневие и да ви отведе в морските прегръдки. Необходимите продукти са:
60 мл текила
10 мл лимонов сок
100 мл портокалов сок
10-20 мл гренадин
резенче портокал
Начин на приготвяне: Съставките се разбиват в шейкър заедно с кубчета лед и се прецеждат. Сервира се в чаша – лонгдринк, на дъното на която има натрошен лед, в чашата се поставя сламка и се слага парче портокал, което символизира изгрева на слънцето.

Телец
Както е известно рогатите налитат на червено, затова ви препоръчвам червения коктейл “Блъди Мери” . За приготвянето му ще са ви необходими:
50 мл водка
10 мл сок от прясно изцеден лимон
100мл доматен сок
сос “Табаско”
5 капки Уорчестър сос
черен пипер
няколко бучки лед
1 резенче целина
Коктейлът се приготвя сравнително лесно. Лимонът, водката, Уорчестър соса и доматен сок се смесват. След това ги охлаждате. Сипвате питието в чаша с ледчетата. Целината се слага директно в чашата. За добиването на по-красив вид сложете сол по ръба на чашата.

Близнаци
Раздвоението на близнаците е известно на всеки. Понеже винаги се раздвоявате, дори при избора на коктейли, ще ви предложа един по простичък – джин – тоник с лимон. Съотношението джин към тоник може да варира според вкуса ви. Наздраве!

Рак
За вашата походка назад не е нужно консумирането на алкохол. И понеже походката си я имате, заложете на нещо по-ниско алкохолно като бирата. Тя не трупа излишни мазнини, както е известно, но с успоредната консумация на цаца и пържени картофки ще се сдобиете с така известното “бирено коремче”.

Лъв
Портфейлът ви е пълен, финансовата криза определено не чука на вратата ви , така че може спокойно да продължите да пиете скъпи напитки. Мисля, че коктейлът “Манхатън” е на нивото ви. Съдържанието му е :
60 мл бърбън
25 мл сладък червен вермут
1 черешка за коктейли
3 капки ангостура битер
Приготвяне и начин на сервиране: Уискито, ангостурата и вермутът се разбиват в шейкър, като към тях са прибавени и кубчета лед. Напитката се сервира в красива коктейлна чаша и на ръба и се слага черешката.

Дева

За теб има привилегия – предлагам ти два коктейла. Един безалкохолен и един алкохолен. “Дева Мария” е единият коктейл - 100 мл. сок от домати, 2 с.л. лимонов сок, някалко капки сос “Табаско”, черен пипер, сол и лед. Но за да ви паднат задръжките и да изжевеете хубави мигове с любимия човек ти препоръчвам да се откажеш от безалкохолния коктейл и да заложиш на нещо по-приятно като коктейл “Синя Маргарита” :
60 мл текила
15 мл Трипъл Сек
10мл Синьо Кюрасо
30мл лимонов сок
сол
кубчета лед
резанче лимон
Продуктите се смесват в шейкър, заедно с кубчета лед. Подходяща за сервиране е чаша за мартини. Слага се резанче лимон за украса.

Везни
Податливи на трупането на излишни килца вие трябва да внимавате при употребата на коктейли. За вашия нрав е подходящ коктейл “Мохито”.
Необходими съставки:
60 мл бял ром "Havana Club"
60 мл сок от лимон лайм
3 листа мента
1 ч. л. пудра захар
Газирана вода
Клонче мента

Начин на приготвяне: Ментовите листа и захарта се смачкват заедно. Към тях се добавят ромът и лимонът и сместа се разбива в шейкър, заедно с няколко бучки лед, към тях се добавя газирана вода. Питието се сервира във висока чашка и се укракява с клонче мента.

Скорпион
Нека ви препоръчам един уж по-опасен коктейл, който някъде е и табу. “Зелената фея” или по-известен като Абсент. В миналото абсентът е бил забранен в повечето държави, като дега забраната важи още за Американските щати. В останалите страни е позволен, защото европейският съюз създава регулация, която определя съотношението на съставките на абсента, като съставката туйон не трябва да надвишава 10 мл в литър абсент. При него е интересен начинът на употреба.
Напитката се налива в чаша, предназначена специално за абсент, която на дъното си има резервоар. Трябва да имате оригинална перфорирана лъжичка, на която да поставите бучка захар, напоена с абсент и да я поставите напряко на ръба на чашата. Отгоре върху бучката захар на тънка струя се сипва ледено студена вода, която помага за разтварянето на захарта.


Стрелец
Коктейлът на Джеймс Бонд е най-подходящ за вас. Съставките на коктейл “Мартини” са лесни – 20мл джин, 20 мл водка и 20мл сухо мартини, трябват ви и няколко маслини за украса. В шейкър се разбиват джинът и сухото мартини, като към тях се прибавят и няколко кубчета лед. Сервира се в коктейлна чаша и се слагат няколко маслини за украса.


Козирог
Нещо просто, но много вкусно и разхлаждащо в летните жеги – коктейл “Облак”.
За него са ви необходими:
50 гр. мента
50 гр. мастика
няколко кубчета лед

Коктейлът се пие на дебела сянка в крайплажно капанче! След четвъртата чашка сянката вече не е нужна, защото наоколо достатъчно се е заоблачило...

Водолей
За вас е подходящ коктейл с повечко плодове. Затова ви предлагам коктейла “Сангрия”. Дозата зависи от това какво количество газирана вода или безалкохолна напитка ще добавите накрая:
1.5 литър бутилка червено вино
половин чаша захар
100 - 150 мл водка
1 лимон, нарязан на резенчета
1 портокал, нарязан на резенчета
1 ябълка, нарязана на парченца
чаша вишнев сок

Всички от горните продукти се разбиват с миксер и питието се оставя да престои в хладилника от 18 до 24 часа.

Риби
Всеки от нас е гледал сериала “Сексът и градът”, всеки от нас е чувал за коктейла “Космополитън”. За теб това е подходящият коктейл. Съставките, които са ви нужни са :
40 мл водка
15 мл ликьор "Cointreau"
15 мл сок от лимон лайм
30 мл сок от червени боровинки
Резенче от лимон лайм

Всичките съставки се разбиват в шейкър, заедно с няколко кубчета лед.. Сервира се в коктейлна чаша и се украсява с резенче лимон.
Върнете се в началото Go down
Bloodsucker
Супер Фен
Супер Фен
Bloodsucker


Female Брой мнения : 554
Age : 29
Местожителство : София
Хоби : all about Twilight ;]
Характер : ~~~(*)~~~
Registration date : 15.02.2009

ПЪРВИ БРОЙ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПЪРВИ БРОЙ   ПЪРВИ БРОЙ I_icon_minitimeПет Сеп 11, 2009 3:50 pm

НОВИНИ



28-годишният холандец Ефраим ван Оверен от градчето Тилбург постави световен рекорд по гледане на телевизия. Той издържа цели 86 часа пред телевизора. С това си постижение, холандецът надмина предишния рекордьор от Делхи, който прекарал 80 часа, гледайки телевизия.

В състезанието участие взеха още двама претенденти – единият издържа само 40 часа, а другият – 72. Надпреварата се осъществи под наблюдението на специализиран медицински екип, както и на експертно жури. Правилата на състезанието позволяват по една 5-минутна почивка на всеки един час, а участниците имат пълното право да избират кои програми и предавания да гледат.

Победителят в състезанието – холандецът Ефраим ван Оверен, ще бъде записан в книгата с рекорди на Гинес и ще получи като подарък чисто нов телевизор.



79-годишна баба от руския град Санкт Петербург е била арестувана, заради продажба на наркотици. Възрастната жена изглеждала напълно безобидна, както всяка друга старица на нейната възраст, но за сметка на това се оказала един наистина опитен престъпник, специализиран в пласирането на хероин. В наркоманските среди в руския град възрастната жена била известна като баба Тоня.

Това обаче не е първият арест на бабата. През юли месец тази година тя е била задържана за първи път, поради данни за разпространение на хероин. Не се намерили обаче достатъчно доказателства и баба Тоня била освободена. Очевидно първият й арест не я е сплашил достатъчно, защото тя продължила да се занимава с продажба на наркотици и това довело до повторното й арестуване. В момента е образуване разследване по случая и докато не станат ясни резултатите от него, възрастната жена отново е пусната на свобода, само че този път със забрана да напуска Санкт Петербург.


Американецът Фред Денегри правил барбекю в дома си във Флорида, когато се задавил, пиейки от кутийката си с диетично „Пепси”. Мъжът излял напитката в мивката, за да види какво има вътре. Първоначално от нея не излязло нищо странно, тъй като това, което било вътре, не можело да излезе през малкия отвор. Тогава съпругата му разтръскала кутийката и след няколко опита успяла да изсипе съдържанието. Така американците се натъкнали на странна находка, която 55-годишната съпруга на Фред Денегри описала като „нещо отвратително”.

Семейството направило снимки на въпросното „нещо”, на които се вижда как то наистина излиза от кутийката на „Пепси”, и след това се обадило на Американската комисия за контрол по храните и лекарствата, които взели находката, за да я анализират в лабораторията си. Резултатите показали, че намереният предмет всъщност е жаба, най-вероятно крастава. От Комисията за контрол по храните и лекарствата веднага направили проверка, но не открили нищо нередно в производствения процес на „Пепси”. Те не могат да си обяснят как жабата е попаднала в кутийката.



От първи септември София се сдоби за един месец с лятно кино. То се намира в градинката зад паметника при НДК. Първият филм, който се излъчи бе "Оркестър без име". Освен игрални български филми, в програмата на киното ще има и късометражни и документални филми. Билет за вход няма, киното е напълно безплатно.

През първите 15 дни от септември ще се прожектират само стари български филми, които са станали любими на повечето сънародници.
През останалата половина ще видим някои от по-новите ни филми - "Дзифт", "Хиндемит", "Прогноза", и "Пазачът на мъртвите".

Старите любими ленти, които може да изгледате под открито небе са "С деца на море", "Топло", "Опасен чар", "Таралежите се раждат без бодли", "Момчето си отива", "Двойникът", "Любимец 13" и "Специалист по всичко".

Лятното кино е с капацитет 1000 души. Мястото е подобно на анфитеатър, който е с пейки. До 15 септемвир прожекциите ще са с начален час 21 часа, а след това ще започват от 20 часа.
Eто ви цялата програма на лятното ни кино:

1 септември - Оркестър без име
2 септември - Любимец 13
3 септември - Специалист по всичко
4 септември - Рицар без броня
5 септември - Един снимачен ден
6 септември - Петимата от Моби Дик
7 септември - Таралежите се раждат без бодли
8 септември - Момчето си отива
9 септември - Тримата от запаса
10 септември - С деца на море
11 септември - Войната на таралежите
12 септември - 13-ата годеница на принца
13 септември - Патилата на Спас и Нели
14 септември - Бягство в Ропотамо
15 септември - Щурец в ухото
16 септември - Топло
17 септември - Трамваят - 100 години от живота на София, Ноевият ковчег на София
18 септември - Двойникът
19 септември - Дами канят
20 септември - Господин за един ден
21 септември - Опасен чар
22 септември - Най-доброто от българското късометражно кино Jameson Short Film Award
23 септември - Най-доброто от българското късометражно кино - Втора част
24 септември - Най-доброто от българското късометражно кино - Трета част
25 септември - Най-доброто от българското късометражно кино - Четвърта част
26 септември - 15
27 септември - Пазачът на мъртвите
28 септември - Хиндемит
29 септември - Прогноза
30 септември – Дзифт



Социалните мрежи от типа на Facebook, Myspace и Twitter за първи път отбелязват спад на интереса от страна на младите хора. В сравнение с началото на миналата година, когато профили в подобни сайтове са имали 55% от 15-24-годишните, тази година процентът им е 50. Макар и спадът да изглежда пренебрежимо малък, това може би е само началото на отлива от подобен род мрежи.

Причината за това, според медийния регулатор Ofcom, провел изследването в по-голямата част от европейските държави, е, че все повече и повече родители и учители си правят регистрации в сайтове от типа на Facebook, за да следят по-отблизо децата и учениците си. Това, от своя страна, секва интереса на подрастващите и ги кара да започнат да търсят друго поле на изява.



Кейт Грифин, от американския щат Флорида, обвинен за свалянето на над 1000 снимки с детска порнография, е опитал да се оправдае пред властите с... котката си. По думите му, той си свалял музика от Интернет, когато се наложило да излезе за малко от стаята. Тогава палавият му четириног домашен любимец се възползвал от създалата се ситуация, скочил върху клавиатурата на компютъра и успял да свали над 1000 порно снимки. След като се върнал в стаята, мъжът забелязал „странните неща” на компютъра си.

Въпреки наистина „достоверните” твърдения американецът е арестуван, а котката му, срещу която съвсем естествено не е повдигнато обвинение, е поверена на грижите на негов съсед.



ХХI-та международна олимпиада по информатика, която се проведе от 8 до 15 август в град Пловдив, под патронажа на президента на България Георги Първанов, донесе на 12-те родни състезатели цели 8 медала.
Българските участниците в олимпиадата бяха разпределени в три отбора и представиха достойно страната ни, макар че малко не достигна на Румен Христов от Шумен да вземе златния медал. Момчил Томов от Плевен, Стефан Аврамов от Велико Търново и Момчил Иванов от Шумен са останалите сребърни медалисти, а бронзови медали взеха Иван Георгиев от Плевен, Антон Атанасов от Хасково, Михаил Ковачев от Шумен и Ясен Трифонов от Пловдив.
В олимпиадата взеха участие 309 ученици от 9 до 12 клас, които бяха разпределени в 83 отбора. Сред участниците от цял свят успя да изпъкне 14-годишният Генадий Карацкевиц от Беларус, който успя да събере 743 точки от 800 възможни.
Върнете се в началото Go down
Bloodsucker
Супер Фен
Супер Фен
Bloodsucker


Female Брой мнения : 554
Age : 29
Местожителство : София
Хоби : all about Twilight ;]
Характер : ~~~(*)~~~
Registration date : 15.02.2009

ПЪРВИ БРОЙ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПЪРВИ БРОЙ   ПЪРВИ БРОЙ I_icon_minitimeПет Сеп 11, 2009 3:58 pm

ГАЛЕРИЯ




ПЪРВИ БРОЙ Pwnedmalin4vf

ПЪРВИ БРОЙ Massage

ПЪРВИ БРОЙ 0e5214c41e0a34094ff0f13603aa3123
Върнете се в началото Go down
Bloodsucker
Супер Фен
Супер Фен
Bloodsucker


Female Брой мнения : 554
Age : 29
Местожителство : София
Хоби : all about Twilight ;]
Характер : ~~~(*)~~~
Registration date : 15.02.2009

ПЪРВИ БРОЙ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПЪРВИ БРОЙ   ПЪРВИ БРОЙ I_icon_minitimeПет Сеп 11, 2009 4:11 pm

Драги читатели...дойде и края на първия брой! Ще се радваме да разберем мнението ви и да получаваме ваши писма с желания, които да публикуваме. Обещаваме, че всяко едно писмо ще бъде прочетено. Може да ни пишете на имейл: forumen_vestnik@abv.bg
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ПЪРВИ БРОЙ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ПЪРВИ БРОЙ   ПЪРВИ БРОЙ I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ПЪРВИ БРОЙ
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Първи Брой - Коментари
» Брой 2 /предложения/

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Twilight Forum :: Всичко освен Здрач :: Вестник на форума-
Идете на: